Wszystkie kategorie

Pamięci RAM

Pamięci RAM
Grid
List

Jest 427 produktów.

Grid
List
Pokazano 1-20 z 427 pozycji
Aktywne filtry

Więcej informacji o kategorii Pamięci RAM

Pamięć operacyjna RAM, kosci pamięci RAM - cebit-it.pl

Pamięci RAM w sklepie online Cebit-IT

Każdy komputer musi mieć zasób pamięci, by mógł przetwarzać dane i realizować określone polecenia. Pamięć RAM to pojęcie prawdopodobnie znane każdemu, kto miał okazję realizować zakup komputera. 

RAM to skrót pochodzący od Random Access Memory, który w języku polskim odnosi się do pamięci i swobodnego dostępu. Budowa podzespołu jest dość charakterystyczna, ponieważ najczęściej przypomina zieloną płytkę z różnymi elementami znajdującymi się na powierzchni. Montowana jest zarówno w komputerach stacjonarnych, jak i w urządzeniach przenośnych. Jej nadrzędnym zadaniem jest przechowywanie aktualnie wykonywanych operacji. Wszystkie dane przetwarzane przez komputer są skrupulatnie zapisywane w wynikach liczbowych. Skomplikowany system nie mógłby działać prawidłowo, gdyby nie pamięć operacyjna RAM. 

Przetwarzane przez procesory operacje wykorzystują potencjał pamięci RAM nawet w czasie prostych zadań takich, jak pisanie tekstu. Pamięć jest też wsparciem w procesie wykonywania skomplikowanych operacji z wykorzystaniem sieci internetowej lub innych działań wymagających interakcji ze strony sprzętu. 

Jak wybrać pamięć RAM do swojego komputera?

Wybór pamięci RAM do swojego sprzętu jest uzależniony od wielu czynników. Z jednej strony istotny jest dobór pozostałych podzespołów, które muszą być kompatybilne z pamięcią podręczną, z drugiej ważnym parametrem jest sam proces użytkowania komputera i oczekiwań właściciela wobec sprzętu. 

Kości pamięci RAM odpowiadają za wydajność pracy komputera, zatem nie może być to przypadkowy wybór. Dla profesjonalistów pamięć RAM oraz inne parametry techniczne są sprawą pierwszorzędną w czasie wyboru nowego urządzenia, ponieważ skomplikowane programy, znacznie obciążają system, a w konsekwencji wpływają na szybkość przepływu danych.

Czy można dokupić pamięć RAM?

Proces zakupu RAM w celu zwiększenia wydajności sprzętu jest możliwy pod warunkiem, że płyta główna zapewnia możliwość montażu dodatkowych kości pamięci. Zazwyczaj możliwe jest zamontowanie 4 kości, z czego 2 są uzupełnione fabrycznie przez producenta. W czasie dokonywania zakupu pamięci RAM warto poradzić się profesjonalisty, który określi potrzeby i parametry techniczne poszczególnych segmentów oraz dobrze rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.