Wszystkie kategorie
Nowe Produkty

Intel

Intel
Grid
List

Jest 14 produktów.

Grid
List
Pokazano 1-14 z 14 pozycji
Aktywne filtry

Więcej informacji o kategorii Intel

Procesory Intel, procesor Intel - cebit-it.pl

Intel w sklepie online Cebit-IT

Procesor jest jednym z najważniejszych podzespołów komputera. Porównując sprzęt do  organizmu można śmiało określić procesor jako mózg, dlatego tak ważne jest jego właściwe dopasowanie do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Procesor oznaczany jest jako CPU od angielskiego określenia Central Processing Unit, co w języku polskim oznacza centralna jednostka przetwarzająca. Ma za zadanie odpowiadać na polecenia, które narzuca użytkownik komputera od pisania na klawiaturze po skomplikowane parametry techniczne. 

Procesory Intel są jednymi z chętniej wybieranych w masowych komputerach zarówno wśród użytkowników domowych, jak i profesjonalistów, czy pasjonatów gier ceniących najlepsze parametry techniczne. Powodem ich popularności bez wątpienia jest fakt, że na rynku można dostać wiele modeli i serii, które charakteryzują się odmiennymi wartościami, a tym samym dopasowują się do konkretnych wymagań użytkownika.  

Procesor z rodziny Intel 

W naszej ofercie do dyspozycji klientów oddajemy procesory Intel i3, i5, i7 oraz i9. Określone numery odnoszą się do poszczególnych parametrów technicznych i charakterystycznych funkcjonalności. Poszczególne serie dzielą się również na  modele o wysokiej i niskiej wydajności, dlatego wybór najlepszego rozwiązania powinien opierać się na szczegółowej analizie parametrów procesorów, które finalnie warunkują satysfakcjonujący proces użytkowania sprzętu. 

Zakup właściwego procesora Intel może okazać się skomplikowaną czynnością z uwagi na oznaczenia, które stosuje producent oraz dopasowanie ilości rdzeni. Przykładowo model i3 występuje zazwyczaj w wersji wyposażonej w 2 rdzenie, jednakże układ Coffee Lake reprezentujący 8. generację procesorów Intel został wyposażony w 4 rdzenie, zatem istotna jest znajomość parametrów umożliwiających dopasowanie funkcjonalności, a tym samym wydajności sprzętu dopasowanej do użytkownika. Dodatkowo na uwagę zasługują zastosowane technologie warunkujące znaczne przyspieszenie pracy sprzętu. 

Nowoczesne technologie w procesorach Intel 

Wybierając nowy sprzęt, warto poznać choćby podstawowe funkcjonalności, które mają bezpośrednie przełożenie na jego zaawansowanie. Procesory z rodziny Intel generują ogromną popularność z uwagi na stosowane ulepszenia systemowe w kolejnych modelach i generacjach. Technologia Turbo Boost prowadzi do automatycznego zwiększenia szybkości procesora wówczas, gdy istnieje takie zapotrzebowanie. W przypadku Hyper-Threading podrasowana została wielowątkowość osiągana poprzez wirtualny procesor. Dzięki niemu wydajność zwiększa się nawet o kilkanaście procent. Ponadto procesory Intel zostały wyposażone w takie rozwiązania, jak Enhanced Intel SpeedStep Technology gwarantującą wydłużenie żywotności baterii i vPro, co ułatwia serwisantom analizę informacji, konserwację i monitoring danych w poszczególnych podzespołach komputera.