Wszystkie kategorie
Filtruj według
Cena
Cena
Liczba rdzeni procesora
Liczba rdzeni procesora
Model procesora
Model procesora
Seria procesora
Seria procesora
Socket procesora
Socket procesora
Taktowanie procesora (max)
Taktowanie procesora (max)
Taktowanie procesora (min)
Taktowanie procesora (min)
TDP
TDP
Promocje
Promocje
Cebit Gaming Komputer V2.0 Gaming bez kompromisów! Cebit Gaming Komputer V2.0 Gaming bez kompromisów!
  • Wyprzedaż!
Procesor: Intel Core i5
Pamięć RAM: 16
Karta graficzna: NVIDIA® GeForce GTX 1050

Cebit Gaming Komputer V2.0

CPU i5 9400F/16 gb Ram DDR4 2666 MHZ/GTX 1050 2 GB/Płyta B360/SSD 240 GB/HDD 1 TB  

3 330,59 zł 3 730,59 zł Cena
-400,00 zł
Dzień
Godziny
Min
Sec
Wszystkie produkty w promocji

Intel

Intel
Grid
List

Jest 26 produktów.

Grid
List
Pokazano 1-20 z 26 pozycji
Aktywne filtry

Więcej informacji o kategorii Intel

Procesory Intel, procesor Intel - cebit-it.pl

Intel w sklepie online Cebit-IT

Procesor jest jednym z najważniejszych podzespołów komputera. Porównując sprzęt do  organizmu można śmiało określić procesor jako mózg, dlatego tak ważne jest jego właściwe dopasowanie do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Procesor oznaczany jest jako CPU od angielskiego określenia Central Processing Unit, co w języku polskim oznacza centralna jednostka przetwarzająca. Ma za zadanie odpowiadać na polecenia, które narzuca użytkownik komputera od pisania na klawiaturze po skomplikowane parametry techniczne. 

Procesory Intel są jednymi z chętniej wybieranych w masowych komputerach zarówno wśród użytkowników domowych, jak i profesjonalistów, czy pasjonatów gier ceniących najlepsze parametry techniczne. Powodem ich popularności bez wątpienia jest fakt, że na rynku można dostać wiele modeli i serii, które charakteryzują się odmiennymi wartościami, a tym samym dopasowują się do konkretnych wymagań użytkownika.  

Procesor z rodziny Intel 

W naszej ofercie do dyspozycji klientów oddajemy procesory Intel i3, i5, i7 oraz i9. Określone numery odnoszą się do poszczególnych parametrów technicznych i charakterystycznych funkcjonalności. Poszczególne serie dzielą się również na  modele o wysokiej i niskiej wydajności, dlatego wybór najlepszego rozwiązania powinien opierać się na szczegółowej analizie parametrów procesorów, które finalnie warunkują satysfakcjonujący proces użytkowania sprzętu. 

Zakup właściwego procesora Intel może okazać się skomplikowaną czynnością z uwagi na oznaczenia, które stosuje producent oraz dopasowanie ilości rdzeni. Przykładowo model i3 występuje zazwyczaj w wersji wyposażonej w 2 rdzenie, jednakże układ Coffee Lake reprezentujący 8. generację procesorów Intel został wyposażony w 4 rdzenie, zatem istotna jest znajomość parametrów umożliwiających dopasowanie funkcjonalności, a tym samym wydajności sprzętu dopasowanej do użytkownika. Dodatkowo na uwagę zasługują zastosowane technologie warunkujące znaczne przyspieszenie pracy sprzętu. 

Nowoczesne technologie w procesorach Intel 

Wybierając nowy sprzęt, warto poznać choćby podstawowe funkcjonalności, które mają bezpośrednie przełożenie na jego zaawansowanie. Procesory z rodziny Intel generują ogromną popularność z uwagi na stosowane ulepszenia systemowe w kolejnych modelach i generacjach. Technologia Turbo Boost prowadzi do automatycznego zwiększenia szybkości procesora wówczas, gdy istnieje takie zapotrzebowanie. W przypadku Hyper-Threading podrasowana została wielowątkowość osiągana poprzez wirtualny procesor. Dzięki niemu wydajność zwiększa się nawet o kilkanaście procent. Ponadto procesory Intel zostały wyposażone w takie rozwiązania, jak Enhanced Intel SpeedStep Technology gwarantującą wydłużenie żywotności baterii i vPro, co ułatwia serwisantom analizę informacji, konserwację i monitoring danych w poszczególnych podzespołach komputera.