Wszystkie kategorie
Filtruj według
Cena
Cena
Liczba rdzeni procesora
Liczba rdzeni procesora
Model procesora
Model procesora
Seria procesora
Seria procesora
Socket procesora
Socket procesora
Taktowanie procesora (max)
Taktowanie procesora (max)
Taktowanie procesora (min)
Taktowanie procesora (min)
TDP
TDP

AMD

AMD
Grid
List

Jest 24 produktów.

Grid
List
Pokazano 1-20 z 24 pozycji
Aktywne filtry

Więcej informacji o kategorii AMD

Procesory AMD, procesor AMD - cebit-it.pl

AMD w sklepie online Cebit-IT

Procesor ma do spełnienia najważniejszą funkcję w procesie użytkowania sprzętu komputerowego, ponieważ koordynuje działania w zakresie przesyłania danych i wykonywania poszczególnych poleceń. Na rynku dostępnych jest wiele modeli procesorów, dzięki którym sprzęt jest znacznie wydajniejszy i tym samym dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Zazwyczaj im lepszy procesor, tym większy wydatek. Jego wybór stanowi wyzwanie, jednakże warto mieć na uwadze, że oszczędność na tak ważnych podzespołach może prowadzić do braku satysfakcji w procesie eksploatacji komputera.

W naszej ofercie szczególne miejsce zajmują procesory AMD, które cieszą się popularnością wśród wymagających użytkowników ceniących wydajność i najwyższe parametry jakościowe. Poszczególne rozwiązania dostępne na stronie Cebit-IT charakteryzują się zróżnicowanymi parametrami technicznymi. Mają więc wpływ na sposób odczytu danych oraz szybkość przetwarzanych informacji, dlatego niektóre z rekomendowanych rozwiązań świetnie sprawdzą się w przypadku użytkowników domowych, którzy korzystają ze sprzętu sporadycznie i jedynie do podstawowych działań. Z kolei inni poszukują możliwości, które zagwarantują im najwyższe standardy użytkowe z uwagi na obsługę wymagających programów graficznych, czy realizowania się w świecie gier komputerowych. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru procesora AMD? 

Użytkownicy sprzętu komputerowego dzielą się na domowych, biurowych i gamingowych. Procesory AMD są w stanie sprostać określonym wymaganiom oferując zbiór najlepszych parametrów. Proste rozwiązania sprawdzą się wówczas, gdy użytkownik nie korzysta z oprogramowania wymagającego zaawansowanej grafiki i nie wymaga wysokiej wydajności od swojego sprzętu. Tego typu procesory świetnie sprawdzają się w komputerach służących do przeglądania internetu, oglądania filmów, słuchania muzyki, realizowania prac biurowych, czy w sprzętach służących do nauki. Zaawansowane parametry procesora AMD są wymagane do prac graficznych, projektowania i gier, gdzie zapotrzebowanie na funkcjonalności jest znacznie wyższe. 

Marka AMD oferuje 4 grupy procesorów, które są chętnie wybierane przez użytkowników: 

  • AMD Athlon, Athlon II oraz Athlon X4 - to rozwiązania niedrogie, które idealnie sprawdzają się do podstawowych zastosowań sprzętu. Charakteryzują się dwoma lub czterema rdzeniami. 
  • AMD FX-Series - procesory doskonale sprawdzające się w komputerach multimedialnych, domowych, jak i sprzętach wykorzystywanych w firmie. Są wydajniejsze od wyżej prezentowanej grupy z uwagi na większą ilość rdzeni. 
  • AMD Ryzen 3, 5 oraz 7  - procesory, które sprawdzają się u sympatyków gier i wśród wymagających użytkowników. 
  • AMD Ryzen Threatdripper - to rozwiązania, które zapewniają najlepsze warunki dla użytkownika. Ich cechą charakterystyczną jest nawet 16 rdzeni. Świetnie nadają się do profesjonalnych zastosowań szczególnie do stacji roboczych.