Wszystkie kategorie
Filtruj według
Kategorie
Kategorie
Marka
Marka
Cena
Cena
Liczba rdzeni procesora
Liczba rdzeni procesora
Model procesora
Model procesora
Seria procesora
Seria procesora
Socket procesora
Socket procesora
Taktowanie procesora (max)
Taktowanie procesora (max)
Taktowanie procesora (min)
Taktowanie procesora (min)
TDP
TDP
Nowe Produkty

Procesory

Procesory
Grid
List

Jest 39 produktów.

Grid
List
Pokazano 1-20 z 39 pozycji
Aktywne filtry

Więcej informacji o kategorii Procesory

Procesor do komputera, procesory, procesor komputera - cebit-it.pl

Procesory w sklepie online Cebit-IT

Procesor stanowi ogromną wartość dla właściwie działającego sprzętu komputerowego. Mimo niewielkiego rozmiaru ma ogromny potencjał, co nierzadko jest utożsamiane z wysoką ceną podzespołu. Jako centralna jednostka przetwarzająca stanowi punkt wyjścia gwarantujący właściwie wykonywane polecenia przez komputer. Do najczęściej pojawiających się zadań należy między innymi odtwarzanie muzyki, przekazywanie obrazu z pulpitu na ekran, pisanie przy użyciu klawiatury, obliczenia, obsługę tacki na płyty, czy przesyłanie dokumentu do urządzenia drukującego i skanującego. Przedstawione zadania należą do najbardziej trywialnych w obsłudze i użytkowaniu komputera, jednakże nie byłby możliwe, gdyby nie instalacja procesora. 

Na rynku technologicznym do najpopularniejszych procesorów wybieranych przez użytkowników można zaliczyć produktu z rodziny Intel oraz AMD. To one stanowią istotną wartość dla rozwoju nie tylko samego podzespołu, ale również dla rozwoju całej technologii wykorzystywanej w procesie budowy i obsługi sprzętu komputerowego. 

Jak wygląda procesor komputerowy?

Procesor do komputera nie przykuwa uwagi ciekawym designem, niebanalnym wzornictwem i wyjątkowymi rozwiązaniami. Jego kwintesencją jest wnętrze, a więc możliwości i wydajność, którą gwarantuje. Metalowy kwadrat o płaskiej strukturze po jednej stronie i z wypustkami po drugiej stronie zapewnia możliwości, które dawniej były tylko marzeniem. Dziś procesor komputerowy zyskuje niebywałych funkcjonalności, dzięki którym komputery są jeszcze szybsze i niezastąpione w procesie codziennego użytkowania. 

Parametry techniczne procesorów

Obecnie procesory nabywają wiele istotnych funkcji, bez których komputer miałby problem z właściwym realizowaniem określonych zadań. Oprócz standardowych rozwiązań stosowane są dodatkowe ulepszenia. Wybierając procesor należy zwrócić uwagę na ilość rdzeni, które wpływają na wydajność systemu. Analogicznie procesor wyposażony w jeden rdzeń skupia się na jednym zadaniu, ten wyposażony w cztery rdzenie ma więcej możliwości, dzięki czemu może przetwarzać cztery procesy jednocześnie. Ponadto, kolejnym czynnikiem warunkującym jakość procesora do komputera jest jego częstotliwość. Im wyższa wartość, tym lepsze parametry techniczne. 

Jaką pamięć procesora wybrać? 

Pamięć podręczna procesora determinuje wydajność sprzętu, ponieważ ma bezpośrednie przełożenie na wybór rozwiązania spośród 32 lub 64 bitowych. Większa pamięć warunkuje lepsze możliwości z uwagi na szybszy powrót do powtarzalnych procesów.