Wszystkie kategorie
Filtruj według
Marka
Marka
Cena
Cena
Maks. szybkość odczytu
Maks. szybkość odczytu
Maks. szybkość zapisu
Maks. szybkość zapisu
Pojemność dysku
Pojemność dysku
Nowe Produkty

SSD

SSD
Grid
List

Jest 289 produktów.

Grid
List
Pokazano 1-20 z 289 pozycji
Aktywne filtry

Więcej informacji o kategorii SSD

Dysk twardy SSD, dyski twarde SSD - cebit-it.pl

SSD w sklepie online Cebit-IT

Każdy z nas ma inne oczekiwania dlatego, aby zapewnić komfort naszym klientom proponujemy rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb, w których łączymy nowoczesne i zaawansowane technologicznie sprzęty z atrakcyjnymi cenami. W ofercie sklepu Cebit-IT jest wiele propozycji, które z powodzeniem spełnią oczekiwania zarówno  zwykłych użytkowników, jak i dla pasjonatów gier komputerowych, dla których wysoka wydajność jest szczególnie ważna. Twardy dysk SSD to jedno z chętniej wybieranych rozwiązań z naszego sklepu internetowego. Zwany jest również dyskiem półprzewodnikowym, ponieważ w przeciwieństwie do dysków HDD nie ma talerzy i główki magnetycznej, która mimo satysfakcjonujących parametrów technicznych nie jest odporna na działanie wstrząsów i drgań. SSD charakteryzuje się wieloma cennymi właściwościami, które zapewniają niebywałą satysfakcję w procesie użytkowania. Jest droższy, ale jednocześnie gwarantuje wysoki komfort i wymaganą wydajność. 

Właściwości dysku twardego SSD 

Tradycyjne dyski nie są tak odporne na działanie czynników zewnętrznych, w szczególności wstrząsów, jak nowoczesne i zaawansowane technologicznie dyski SSD. Ponadto cechują się znacznie wyższą prędkością w czasie zapisu i analogicznie odczytu danych. Składają się ze specjalnych kości NAND, które umożliwiają równoległy dostęp, co ma bezpośredni związek z prędkością działania całego segmentu. Kolejną istotną wartością, która odróżnia nowoczesne dyski od klasycznych rozwiązań jest brak hałaśliwej pracy, która nierzadko ma wpływ na komfort użytkowania. Powodem tego jest budowa dysku i pozbawienie go ruchomych części, które w popularnych dyskach HDD podlegają stopniowej wibracji. Atutem dysków twardych SSD jest wysoka prędkość, co przekłada się na sprawniejsze wykonanie poleceń i szybciej działający system. Z uwagi na wskazane parametry nowoczesne dyski są szczególnie polecane posiadaczom urządzeń przenośnych.

Dlaczego dyski SSD są chętnie montowane w urządzeniach przenośnych? 

Powodem montażu dysków twardych SSD w urządzeniach przenośnych są wskazane wcześniej właściwości, czyli szybkość, brak emitowanego hałasu, wydajność oraz wysoka odporność na wstrząsy. Rezygnacja z obracających się talerzy na rzecz pamięci flash okazała się satysfakcjonującą zmianą, która miała bezpośrednie przełożenie na szybkość. Szacuje się, że dyski SSD są nawet 2,5 raza szybsze od HDD. Wybierając nasze propozycje, masz zapewnione płynne działanie i znacznie krótszy czas oczekiwania na transfer danych.