Wszystkie kategorie
Filtruj według

Dyski sieciowe

Dyski sieciowe
Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Dyski sieciowe w sklepie online Cebit-IT

Wygodny dostęp do danych to sposób na podniesienie satysfakcji w czasie użytkowania sprzętu niezależnie od miejsca i okoliczności. Zwykły dysk zewnętrzny może okazać się zgubny w niektórych warunkach, dlatego rekomendowanym rozwiązaniem jest dysk sieciowy. Jego potencjał spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających, nie tylko w terenie, ale i w biurze czy domu, gdzie użytkownik korzysta z więcej niż jednego urządzenia i chce bez trudu przenosić dane. 

Dysk sieciowy, czyli Network Attached Storage, to zewnętrzny system dysku wyposażony w kartę sieciową, która umożliwia wygodne połączenie z siecią poprzez wifi lub z internetem stacjonarnym. Takie rozwiązanie umożliwia wygodny sposób korzystania z dostępnych zasobów i bezpieczne przechowywanie danych. W porównaniu z dyskami zewnętrznymi jest bardzo wygodny i praktyczny, szczególnie jeśli nie mamy możliwości fizycznego kontaktu z małą skrzynką odpowiedzialną za przechowywanie danych. Oczywiście dysk sieciowy mimo swojej rosnącej popularności nie zastąpi dysku zewnętrznego i odwrotnie. Obie opcje spełnią się w określonych warunkach. 

Budowa dysku sieciowego 

Dysk sieciowy (NAS) jest wyposażony we własny procesor, pamięć operacyjną oraz oprogramowanie, którego celem jest skuteczne wsparcie w procesie zarządzania, serwowanie treści, przydzielenie poszczególnych uprawnień użytkownikom oraz wykonywanie kopii zapasowej danych. Z uwagi na swoją wszechstronność i mobilność jest chętnie wykorzystywany zarówno w domu, jak i w biurze. 

Niezależnie od miejsca użytkowania stanowi rolę centralnego nośnikach danych, które rozsyła pomiędzy poszczególnych użytkowników, znajdujących się w dowolnym miejscu na świecie bez względu na wykorzystywany sprzęt oraz jego rodzaj. Jedynym warunkiem korzystania z dostępnych zasobów na dysku sieciowym jest dostęp do sieci internetowej, o który w dzisiejszych czasach nie jest trudno nawet w najdalszych zakątkach świata. 

Czy dysk sieciowy i przechowywanie danych w chmurze to to samo? 

Dysk sieciowy to nośnik danych, który wykorzystywany jest przez użytkownika i konfigurowany według określonych potrzeb. Korzystanie z zasobów wirtualnych dysków ma podobny fundament, ponieważ również można udostępniać dane przy wykorzystaniu potencjału sieci internetowej, jednakże rozwiązanie to ma jedną podstawową wadę. Zapis danych na dysku wirtualnym uzależniony jest od dostawcy, który może rozszerzać dostępne funkcje, jak i prowadzić do ich ograniczenia. Zatem dla bezpieczeństwa i komfortu, a także pełnej wydajności warto zainwestować w swój dysk sieciowy, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowych.