Wszystkie kategorie
Nowe Produkty

Dyski zewnętrzne

Dyski zewnętrzne
Grid
List

Jest 221 produktów.

Grid
List
Pokazano 1-20 z 221 pozycji
Aktywne filtry

Więcej informacji o kategorii Dyski zewnętrzne

Dysk twardy zewnętrzny, zewnętrzne dyski twarde - cebit-it.pl

Dyski zewnętrzne w sklepie online Cebit-IT

Wybór zewnętrznego dysku twardego to zazwyczaj naturalny proces wynikający z zapotrzebowania na większą pojemność. Wzrost liczby plików o dużej wadze przechowywana bezpośrednio na dysku twardym komputera wpływa negatywnie na płynność działania systemu. By nieco odciążyć parametry i poprawić jakość użytkową sprzętu, warto wykorzystać potencjał nowoczesnych rozwiązań oferowanych przez znanych i cenionych na rynku producentów. Dodatkowa pamięć to więcej możliwości przy jednoczesnym zachowaniu komfortu i oszczędności. Dzięki wygodnemu połączeniu poprzez kabel USB mamy dostęp do naszych zasobów bez nadwyrężania pracy systemu operacyjnego. 

Wybór zewnętrznego dysku twardego to nie lada wyzwanie. W naszej ofercie przygotowaliśmy mnóstwo propozycji dopasowanych do indywidualnych potrzeb i preferencji. Proponujemy nie tylko szeroki przekrój w świecie technologii rekomendowanych producentów, ale również dopasowanie pod względem parametrów technicznych w szczególności szybkości, wydajności i deklarowanej pamięci. Na wybór satysfakcjonującego rozwiązania składa się więc wiele czynników, dlatego chętnie pomożemy w podjęciu finalnej decyzji zakupowej, służąc fachową poradą. 

Czym jest twardy dysk zewnętrzny?

Twardy dysk zewnętrzny to najprościej mówiąc nośnik danych, który działa na podobnej zasadzie jak popularny pendrive, jednakże wyróżnia się zdecydowanie lepszymi parametrami, dlatego chętnie jest wykorzystywany do plików multimedialnych czy przechowywania gier. Oferujemy dwa rodzaje dysków: HDD i SSD, które różnią się od siebie budową, a w konsekwencji i parametrami technicznymi. 

Nowoczesne rozwiązania podążają w kierunku dysków SSD, które wykorzystują potencjał pamięci flash. Brak konstrukcji ruchomych gwarantuje bardziej satysfakcjonujące rozwiązanie pod względem wydajności i komfortu użytkowania. Szybkie działanie i nowoczesna konstrukcja przekłada się na cenę, która w porównaniu z dyskami HDD jest znacznie wyższa. 

Jaki dysk zewnętrzny wybrać? 

Wybierając twardy dysk zewnętrzny, najważniejszym parametrem powinna być jego pojemność. W dalszej perspektywie istotną wartością będą wymiary zewnętrzne oraz wcześniej wspomniana wydajność. Zazwyczaj dyski mają wymiary od 2,5 do 3,5 cala. Im większy dysk, tym większa waga konstrukcji. Dyski o wartości 2,5 cala są lekkie i małe, nie wymagają dodatkowego zasilania. Są niezwykle ciche i energooszczędne, dlatego doskonale nadają się do transportu i pracy w terenie. Wybór dysku o wielkości 3,5 cala wiąże się z szybszym i tańszym rozwiązaniem, ale konstrukcja jest znacznie większa i cięższa, a tym samym mniej mobilna.