Wszystkie kategorie
Filtruj według
Kategorie
Kategorie
Marka
Marka
Cena
Cena
Maks. szybkość odczytu
Maks. szybkość odczytu
Maks. szybkość zapisu
Maks. szybkość zapisu
Pojemność dysku
Pojemność dysku
Nowe Produkty

Dyski twarde

Dyski twarde
Grid
List

Jest 609 produktów.

Grid
List
Pokazano 1-20 z 609 pozycji
Aktywne filtry

Więcej informacji o kategorii Dyski twarde

Dysk twardy, dyski twarde - cebit-it.pl

Dyski twarde w sklepie online Cebit-IT

Zakup dysku twardego to nie lada wyzwanie, tym bardziej że oferowanych na rynku modeli jest coraz więcej. Wybór właściwego rozwiązania jest bardzo ważny, ponieważ dysk jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia użytkowanego sprzętu. Służy do zapisu plików od tych najważniejszych dotyczących systemu operacyjnego po te mniej ważne, jak dokumenty tekstowe. 

W naszej ofercie zgromadziliśmy mnóstwo propozycji, które skupiają się wokół zróżnicowanych parametrów technicznych, tak by każdy miał szansę dokonania zakupu dysku twardego dopasowanego do indywidualnych preferencji. Najpierw należy dokładnie przeanalizować proponowane rozwiązania i wyodrębnić parametry, które świetnie wpasują się w proces codziennego użytkowania i w obsługiwany sprzęt. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Cebit-IT, gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych produktów. 

Rodzaje dysków twardych dostępne w naszej ofercie

Do dyspozycji klientów oddajemy dyski HDD, SSD, dyski zewnętrzne oraz dyski sieciowe. Każde z proponowanych rozwiązań reprezentujących określoną grupę wyróżnia się nie tylko odrębnymi parametrami technicznymi, ale również specyfikacją budowy. HHD to dysk twardy, który składa się z ruchomych talerzy oraz specjalnej głowicy mającej bezpośredni wpływ na odczyt danych. Cechuje się bardzo korzystnymi parametrami w komputerach stacjonarnych; jednocześnie nie jest rekomendowany do urządzeń przenośnych, ponieważ w wyniku wstrząsów mogłoby dojść do jego uszkodzenia. 

Pozostałe propozycje

Dysk twardy z grupy SSD cechuje się zaawansowaną technologią, która z roku na rok jest ulepszana. Pamięć flash, a zarazem brak części ruchomych sprawia, że doskonale sprawdza się w laptopach, notebookach, netbookach i innych urządzeniach przenośnych. Mimo zaawansowanych technologicznie parametrów i satysfakcjonującej odporności na wibracje mogą nie być wystarczającym rozwiązaniem dla osób, które poszukują dysku o dużej pojemności. Grupy osób zainteresowane dyskami serwerowymi i twardymi zewnętrznymi są mniejsze z uwagi na zbyt zaawansowane parametry lub ograniczenie technologiczne. 

W pierwszym przypadku rozwiązanie polecane jest osobom obsługującym co najmniej kilka komputerów w zakresie jednej powierzchni, na przykład w firmach. Natomiast dyski zewnętrzne to rozwiązania pomocnicze, które są łatwe w transporcie i o większej pojemności pamięci podręcznej niż pendrive’y. Świetnie nadają się do przechowania zdjęć, plików na wypadek, gdyby sprzęt uległ uszkodzeniu.