Wszystkie kategorie

Komputery AIO

Komputery AIO
Grid
List

Jest 25 produktów.

Grid
List
Pokazano 1-20 z 25 pozycji
Aktywne filtry

Więcej informacji o kategorii Komputery AIO

Komputer  All in One, AiO - Sklep Online Cebit-IT

Komputery AIO w sklepie online Cebit-IT

Komputery AIO (określane powszechnie mianem komputerów All In One) to komputery, w których wszystkie niezbędne do codziennej pracy podzespoły takie, jak dysk twardy, procesor, karta graficzna, napęd czy pamięć RAM znajdują się w obudowie monitora. Jedynymi zewnętrznymi elementami są w tym przypadku klawiatura oraz mysz. Bogaty wybór tego typu komputerów znaleźć można w asortymencie naszego sklepu internetowego Cebit-IT. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą!

Główne zalety takich komputerów

Komputery AIO stanowią świetną alternatywę dla klasycznych komputerów PC. Znajdą one zastosowanie zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Zajmują mało miejsca (cały komputer sprowadzony jest tu do rozmiaru monitora), są niezwykle estetyczne, a co najważniejsze, wygodne użytkowaniu. Do minimum ograniczona jest tutaj liczba niezbędnych kabli. Aby możliwe było zmieszczenie wszystkich potrzebnych komponentów w obudowie, producenci posługują się stosownymi formatami podzespołów. AIO charakteryzują się także cichą pracą i dobrą wydajnością. Taki sprzęt jest również lekki, co sprawia, że jego przenoszenie z miejsca na miejsce nie sprawia żadnych problemów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przed zakupem komputera AIO warto zdawać sobie sprawę z faktu, że ze względu za integrację monitora ze stacją roboczą, możliwości wymiany poszczególnych komponentów są tutaj mocno ograniczone. Co za tym idzie - wybór takiego sprzętu powinien być mocno przemyślany. Jeśli chodzi o procesor, najczęściej mamy tu do czynienia z modelami Intel Core i5 oraz i7. Wydajność tego elementu należy dopasować do indywidualnych potrzeb. Do codziennej pracy w zupełności wystarczający będzie model dwurdzeniowy. 

W wielu komputerach tego typu znajdują się dyski HDD. Niekiedy spotkać można się jednak z modelami, w których zastosowany został szybki dysk SSD. Kolejny ważny element to pamięć RAM. Do pracy biurowej wystarczy model wyposażony w 4 GB pamięci. W przypadku działań bardziej zaawansowanych, niezbędny może okazać się komputer wyposażony w 8 GB pamięci RAM. Co do kart graficznych, w wielu komputerach tego typu stosuje się ich wersję zintegrowaną. Osobom, którym zależy na możliwości grania w gry komputerowe, poleca się modele z wydajnymi kartami dedykowanymi. Przed zakupem wersji AIO, szczególną uwagę zwrócić należy także na ekran - rodzaj matrycy oraz przekątną. Co do systemu operacyjnego, do wyboru mamy tu modele wyposażone w system MAC OS, Windows lub pozbawione tego elementu.