Wszystkie kategorie
Filtruj według
Nowe Produkty

Baterie

Baterie
Grid
List

Jest 279 produktów.

Grid
List
Pokazano 1-20 z 279 pozycji
Aktywne filtry

Więcej informacji o kategorii Baterie

Baterie do laptopów - Sklep Online Cebit-IT

Baterie w sklepie online Cebit-IT

Bateria to nieodłączny element każdego laptopa. To właśnie ona sprawia, że sprzęt staje się w pełni mobilny i możliwe jest pełne wykorzystanie jego funkcjonalności. W asortymencie naszego sklepu internetowego Cebit-IT znaleźć można bogaty wybór baterii do laptopów Apple, Samsung, Sony czy Toshiba. Z chęcią pomożemy Państwu w wyborze modelu idealnego, który w 100% sprosta Państwa oczekiwaniom.

Żywotność baterii

Każdy z akumulatorów ma określoną żywotność. W przypadku najczęściej stosowanych baterii do laptopów bazujących na technologii litowo-jonowej jest to około 500 cykli, co przekłada się na 2-3 lata funkcjonowania. Ogniwa ulegają w pełni naturalnemu procesowi starzenia się, na skutek czego dochodzi do zmniejszenia ich sprawności oraz pojemności. Co więcej, wykazują one krótsze czasy pracy, aż niemożliwe staje się korzystanie z komputera bez podłączenia go do zasilacza. W tym momencie laptop staje się sprzętem stacjonarnym, tracąc swój główny atut, jakim jest mobilność. Kluczowe parametry, jakie należy wziąć pod uwagę kupując nową baterię są: oryginalne oznaczenie, napięcie i pojemność.

Kluczowe parametry baterii

Jeśli chodzi o pierwszy z nich, oznaczenie baterii do laptopa znaleźć można na akumulatorze. Aby je znaleźć, niezbędne będzie wyjęcie baterii i sprawdzenie naklejki znamionowej. W tym miejscu widoczne będą informacje odnośnie kraju produkcji, znaków ostrzegawczych oraz indywidualnego kodu baterii, który to przybiera postać konfiguracji liter oraz cyfr. Druga ważna kwestia to napięcie baterii. Najczęściej spotkać można się z modelami, gdzie wynosi ono 10.8 V oraz 14.4 V. Wartość napięcia jest w ścisły sposób związana z ilością ogniw w baterii. W pierwszym przypadku jest to 6, w drugim - 8. 

Równie ważną kwestią jest pojemność, którą wyraża się w mAh (miliampero-godziny) lub Wh (wato-godziny). Pierwszy z nich stanowi właściwą miarę pojemności ogniw. Wh to z kolei wartość określająca, jak długiego czasu pracy możemy się spodziewać po danym modelu baterii. Im wyższa wartość mAh/Wh, tym dłuższy czas pracy będzie można uzyskać. Najczęściej spotkać można się z pojemnością oryginalnej baterii na poziomie 4400 mAh. Z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, stworzono jednak modele o zwiększonych parametrach.