Wszystkie kategorie
Filtruj według
Kategorie
Kategorie
Marka
Marka
Cena
Cena
Rodzaj obudowy
Rodzaj obudowy
Model karty dźwiękowej
Model karty dźwiękowej
Model karty graficznej
Model karty graficznej
Model karty sieciowej
Model karty sieciowej
Model obudowy
Model obudowy
Model procesora
Model procesora
Seria procesora
Seria procesora
Pamięć zainstalowana (GB)
Pamięć zainstalowana (GB)
Nowe Produkty

Komputery PC

Komputery PC
Grid
List

Jest 153 produktów.

Grid
List
Pokazano 1-20 z 153 pozycji
Aktywne filtry

Więcej informacji o kategorii Komputery PC

Komputery PC, nowe komputery stacjonarne - Sklep Online Cebit-IT

Komputery PC w sklepie online Cebit-IT

Komputer klasy PC to sprzęt, bez którego większość z nas nie może sobie wyobrazić codziennego funkcjonowania. Trudno się temu dziwić - takie urządzenie wykorzystywać można bowiem zarówno do pracy, jak i surfowania po internecie, oglądania filmów czy grania w ulubione gry. Bogaty wybór komputerów PC wiodących marek znaleźć można w ofercie naszego sklepu internetowego Cebit-IT. Z chęcią pomożemy Państwu w wyborze modelu dostosowanego do Państwa potrzeb. W naszej ofercie znajdą Państwo komputery stacjonarne takich znanych marek jak: komputery Dell, komputery HP, komputery Lenovo, komputery Apple.

Główne zalety niniejszych komputerów

Komputery PC, mimo że coraz częściej zastępowane są przez laptopa, mają całe mnóstwo zalet. Zaliczyć można do nich między innymi przystępną ceną, dużą wydajność, dobre chłodzenie, możliwość dalszej rozbudowy i wymiany podzespołów, dużą ilość oraz różnorodność portów oraz niewielką podatność na uszkodzenia.

Jak dopasować komputer do swoich potrzeb?

Szukając komputera PC do gier, warto rozglądać się za nieco bardziej zaawansowanymi modelami, które pozwolą na pracę na wysokich obrotach przy jednoczesnym zachowaniu płynności rozrywki. Najlepsze rozwiązanie to zakup podzespołów możliwych do dalszej rozbudowy. 

Kluczową rolę odgrywa tutaj karta graficzna. Dysk w takim komputerze powinien być natomiast tak szybki, jak i pojemny. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku komputera do biura. Taki sprzęt nie musi być wydajny, lecz powinien gwarantować bezawaryjną pracę. W zupełności wystarczający będzie tutaj dwurdzeniowy procesor, zintegrowany układ graficzny, 2-4 GB pamięci RAM oraz płyta główna z najnowszą podstawką. Komputer przeznaczony do użytku domowego powinien być natomiast możliwie jak najbardziej uniwersalny. Dobrym wyborem będą więc modele z procesorem Intel Core i3, 4-8 GB pamięci ram, dyskiem twardym o pojemności minimum 750 GB oraz kartą graficzną obsługującą DirectX i 11 i mającą minimum 1 GB pamięci własnej.

Kluczowe podzespoły

Najważniejszy element każdego komputera to płyta główna, a dokładnie gniazdo procesora i chipset. To właśnie od nich uzależnione jest, jakiego rodzaju procesor będzie można zamontować i jak duża będzie wydajność komputera. Jeśli chodzi o pamięć RAM, najnowszym stosowanym standardem jest DDR. Do zastosowań domowych wystarczy model posiadający 4GB pamięci. Procesor to z kolei element odpowiadający za dostarczanie mocy obliczeniowej. Producenci podają tutaj również parametr, jakim jest częstotliwość. Im jest ona wyższa, tym efektywniej pracować będzie komputer PC.